עשה ואל תעשה2019-02-03T19:47:50+00:00

טיפים עשה ואל תעשה

נפגעת בתאונה ? המלצות ראשוניות "עשה ואל תעשה"

שלום רב, מצורפת בזאת רשימת משימות חשובות מאוד שיש להקפיד לבצע אותן

למען הסר ספק, מסמך זה הינו מסמך המלצות וטיפים ראשוניים בלבד, ואינו מחליף ייעוץ מקצועי בכל תחום שהוא.

שלב ראשון – לפני הכל! האם יש לך כיסוי טוב ?

 1. בתחום ביטוח החובה של הקטנועים / אופנועים קיימת פוליסה מוזלת בעלת רכיב של השתתפות עצמית. זוהי פוליסה אשר אינה מאפשרת קבלת פיצוי – אלא במקרים קשים ומיוחדים בלבד.  סוכני הביטוח מנסים למכור ביטוח "משלים" של תאונות אישיות – אשר גם הוא אינו מכסה את מרבית הפציעות ולמעשה פוגע פעם נוספת ביכולתו של המבוטח לקבל פיצויים.

שלב 2 – מיד במקום התאונה -מיד לאחר הפציעה

בין אם מדובר בתאונת דרכים מצד הנהג, נוסע או הולך רגל, או בכל פציעה אחרת חשוב מאוד שתקפידו לנקוט בכל אחד מהצעדים הבאים:

 1. לקיחת פרטים מעדים כבר במקום התאונה – יכולה להיות ההבדל בין קבלת פיצוי לאי קבלת פיצוי כלל.
 2. צילום מיידי של מקום התאונה, עדיף צילומים הכוללים את הנפגע עצמו. לעתים קרובות מקום התאונה ישתנה ובהמשך יהיה קשה עד בלתי ניתן לשחזר מה היה בדיוק בכדי להוכיח את טענותיך.
 3. פינוי לאחר תאונה באמבולנס לבי"ח יכול לחסוך הרבה מאוד מחלוקות מול חברת הביטוח בשלב מאוחר יותר.
 4. בתאונות דרכים, עוד בטרם התיקון יש לתעד ולשמור את הנזקים אשר נגרמו לרכב. התיעוד לכך יכול לעזור להוכיח את עצם קרות התאונה.

שלב 3 – ב 24 השעות הראשונות שלאחר התאונה

 1. מומלץ להיפגש עם משרדנו עוד לפני הפניה למשטרה – הדבר יכול לסייע בגיבוש תיאור התאונה באופן מקצועי ורלוונטי להליכים הצפויים.
 2. מיד לאחר הפציעה יש ליצור קשר עם משרדנו להנחיות ראשונות. מניסיוננו, בפרק הזמן הסמוך לפציעה, נעשות טעויות רבות שקשה לאחר מכן לתקנן.
 3. עדכנו את העו"ד אם יש לכם ביטוחים נוספים (ביטוחי בריאות, א.כ.ע, תאונות אישיות וכו'). ייתכן וגם מרכיבים אלו ניתן להביא פיצוי – ואפילו משמעותי.

דגשים והתייחסות לטיפול הרפואי

 1. בבית החולים, ולאורך כל הטיפול הרפואי חשוב מאוד לעיין במסמכים הרפואיים מיד לאחר שמקבלים אותם ליד, ולוודא כי כל תלונה תתועד במלואה ובאופן מדויק ברישום הרפואי.
 2. לשמור קבלות על כל הוצאה בגין התאונה. חניה בסמוך למוסדות הרפואיים, משככי כאבים, תחבושות, משחות, רכישת קפה בביה"ח, השכרת טלוויזיה, אביזרים רפואיים/ אורטופדיים – קבלות רבות נעלמות כחלוף הזמן – דבר היכול להביא להפסד כספי ניכר.
 3. באופן כללי – אל תוותרו על טיפול רפואי בכלל וטיפולי פיזיוטרפיה לאחר פציעה (אם הדבר נדרש), יש לכך השלכות על בריאותכם ובנוסף כל המסמכים הרפואיים שתקבלו ותתעדו ישמשו לטובתכם במהלך התביעה.

פרקי ההתיישנות משתנים ממקרה למקרה. ישנם הבדלים משמעותיים בין תאונת דרכים לתאונת תלמידים, בין ביטוח לאומי למשרד הביטחון, בין בגיר לקטין ועוד

 

בכל שלב אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר להתייעצות ראשונית ללא תשלום

משרד עו"ד ליברמן – מסורי

roei@rladv.net   |     03-5754006    |   050-7739119

יש לכם שאלה? צריכים ייעוץ? שלחו לנו הודעה ואנו נחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן