ייצוג בפני ועדות רפואיות – ביטוח לאומי

יש לכם שאלה? צריכים ייעוץ? שלחו לנו הודעה ואנו נחזור אליכם בהקדם!

כיום, למרבה הצער, הועדות הרפואיות (הן בביטוח הלאומי והן במשרד הביטחון) מקפחות שוב ושוב את זכויותיהם של הפונים אליהם.
עד כמה שהיינו רוצים לחשוב שמוסדות ממלכתיים אלו נמצאים כאן עבורנו, לא תמיד הדברים הם באמת כך.

לעתים אנו פוגשים רופאים היושבים בועדות הרפואיות אשר באמת מעוניינים לסייע לנפגע ואף לפסוק על פי מידת הרחמים – אולם מדובר בחריגים.
לאחר 20 שנה בהם אנו מופיעים בפני ועדות רפואיות בכל הארץ, מטבריה ועד באר שבע – ניתן לומר כי בד"כ יש צורך בעורך דין אשר ייצג בפני הועדות הרפואיות ויסייע בכל ההליך מולן.
לא גוף (לא משפטי) שמייעץ כיצד להתמודד עם ההליכים בועדות, לא גוף (לא משפטי) העורך ומסדר את המסמכים באופן הגיוני וברור, לא גוף (לא משפטי) השוכר שירותי מומחים רפואיים ומסתמך אך ורק עליהם….

רק עו"ד המוסמך משפטית, הבקיא בפסקי הדין הרלוונטים, בעל נסיון וותק בהופעות מול הועדות הרפואיות ומסוגל להיכנס יחד עם הנפגע לחדר הועדה, לטעון, להגיש הנדרש, לעיתים בליווי חוות דעת רפואית – יכול לנסות ולהביא לנפגע את המגיע לו על פי חוק.

קורה ופעמים אנו פוגשים נפגעים אשר פציעתם כה חד משמעית ונכותם כה ברורה – שלא נותר אלא להצביע על סעיף התקנות הרלוונטי, לתת מקבץ של המלצות והדרכות ולשלח את הנפגע לדרכו העצמאית מול הועדה.
אולם, במרבית הפעמים הדברים אינם כך ויש צורך בחשיבה, גיבוש אסטרטגיה, גיוס חוות דעת ופעולות נוספות אשר יגדילו את הסיכויים לקבלת מלוא הזכויות המגיעות בדין לפונה.
משרדנו מייצג בהליכים משפטיים ומלווה נפגעים בתאונות עבודה שהגישו בקשה לוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי. הוועדות הרפואיות קובעות האם התאונה גרמה לנכות, מה אחוזי הנכות, ובהתאם, והאם מגיעים לנפגע קצבה או מענק חד פעמי. הייצוג כולל גם הגשת עררים וערעורים על החלטות המתקבלים בהליכים אלו.

ועדה רפואית הינה השלב חשוב בהתמודדות עם הביטוח לאומי, קביעת אחוזי הנכות המתאימים, ובהתאם, קבלת הפיצויים המגיעים לתובעים. מבוטח שהגיש תביעה להכרת נכות מעבודה ולקבל גמלה יוזמן לוועדה רפואית בביטוח הלאומי. הוועדה הרפואית תבדוק האם נכותו של המבוטח היא תוצאה מן הפגיעה בעבודה ובאיזו מידה, ותקבע את דרגת נכותו מעבודה.

בוועדה חברים גם רופאים, שתפקידם הוא לקבוע מהן המחלות או הבעיות הרפואיות מהם סובל הנפגע ולתרגם אותם, בהתאם לרמתם, לאחוזי נכות רפואית, על פי תקנות הביטוח הלאומי. בשעת הצורך תשתף הוועדה בדיוניה יועץ רפואי המומחה בתחום הרלוונטי או תבקש מהמבוטח להיבדק בבדיקות נוספות.

2019-05-28T15:37:35+00:00
דילוג לתוכן