תאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינו חוק סוציאלי אשר בא להגן על הציבור.
בחקיקתו, רצה המחוקק להבטיח פיצוי לכל נפגעי תאונות הדרכים (הולכי רגל, נהגים, נוסעים ואף נפגעי פגע וברח), ללא קשר לאחריותם בתאונה.
מרבית המקרים המגיעים למשרדנו עוסקים בפציעות נפגעי תאונות דרכים.
כמעט 20 שנה אנו מייצגים נפגעים מול חברות הביטוח.

אלפי לקוחות אשר יוצגו על ידנו ממשיכים להמליץ לחבריהם ולקרוביהם על המשרד.
על אף הכללים הברורים בתחום ועל אף שמרבית המקרים דומים משפטית אחד למשנהו, אנו משתדלים בכל תיק ותיק לחשוב כיצד ניתן לפעול בנתיב המסויים אשר יתאים למקרה הספציפי שלפנינו.
בכך, אנו ממקסמים את הפוטנציאל המשפטי והכספי הטמון בכל תיק ותיק ומביאים את המקסימום האפשרי ללקוח.

מי זכאי לקבל פיצוי עקב פציעה בתאונת דרכים?
האם זכאי נפגע תאונת פגע וברח לקבל פיצוי תאונת דרכים? האם סאגווי הינו רכב? אם אני אשם בתאונה – עדיין מגיע לי פיצוי? אם הרכב לא פגע בי ממש – עדיין אוכל לקבל פיצוי? מה הקשר בין תאונת דרכים לתאונה בעבודה? האם אופניים חשמליות הינם בגדר רכב? מי משלם על דרישת החוב לאמבולנס? האם שווה לי בכלל? מה שכר טרחתו של עורך הדין?
שאלות רבות נשאלות על ידי הנפגעים – ולכולן תשובות.

העקרון לפיו כל אדם המעורב בתאונת דרכים ונפצע זכאי לפיצוי (בגדר "אחריות מוחלטת") עומד בניגוד לעקרון משמעותי בדיני הנזיקין הכלליים, שם צריך הניזוק להוכיח קיומה של אחריות מצד המזיק. האחריות המוחלטת מיוחדת רק לחוק פיצויים נפגעי תאונות דרכים. על פי החוק, יהיו נפגעי תאונות דרכים זכאים לקבל פיצוי תאונות דרכים (פיצוי כספי עקב נזק גוף ונפש) אפילו אם הם אשמים בקרות התאונה ואפילו אם מדובר בתאונה עצמית.
עם זאת, נפגעים בתאונות דרכים לא יכולים להגיש תביעה על נזקי הגוף כנגד המזיק – האשם בתאונה על פי פקודת הנזיקין. עקרון זה קרוי בשפה המשפטית: “ייחוד העילה”. לפי עקרון זה לנפגע לא תהיה עילת תביעה תאונת דרכים כלפי המזיק, אלא במקרים בהם התאונה נגרמה במתכוון. זו אחת הסיבות המעידות על הצורך לפנות אל עורך דין המתמחה בתאונות דרכים, הבקיא בתחום ובחוק הפיצוים לנפגעי תאונות דרכים.

במידה ונפגעתם כהולכי רגל, נוסעים או נהגים ברכב או אף בתאונת פגע וברח, הינכם זכאים לפיצוי בגין הנזקים שנגרמו לכם ואנו ממליצים לכם לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי.

2016-07-10T13:04:38+00:00